آبـکـنـار مـا

مـطالـب فـرهنـگـی خـطـه زیبـای آبـکـنـار

کودک 50 ساله
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢۸  کلمات کلیدی:

کودک 50 ساله

آن زمان که با اهدای علنی سایت ، اصرار بر فعال فرهنگی خواندن خود داشت و ما را دچار دردسر بی پایان ناشی از قرار گرفتن در مقابل عمل انجام شده کرد، هرگز به فکرش خطور نمی کرد ممکن است روزی مجبور شود دست به یک اقدام ضد فرهنگی زده و سایتی را که با کسب اعتماد روز افزون جمعی از نیکان ، فضایی دوستانه و بدور از تشنج و هیاهو را بوجود آورده ، مسدود کند.

صرف نظر از هر توجیهی که برای این عمل زشت از طرف آقا مهرداد ذکر شود  ، کودکانه بودن روش و زمان اجرای آن بر کسی پوشیده نیست.

روش مسدود کردن

اگر هزینه سرپا نگهداشتن این سایت ها(چنانچه خود اذعان می کنند) برای ایشان سنگین بود ، که با توجه به نرخ های موجود در بازار ایران بعید است هزینه های زیادی را متحمل شده باشند ، اولا" موجب امتنان من بوده و خود را متعهد به تکرار گاه به گاه سپاسگزاری می دانم و ثانیا" از همان روز اول از وی در خواست کردم اجازه دهند هزینه آن را خود پرداخت نمایم و ایشان پرداخت هزینه برای هدیه را یک شوخی دانستند.ثالثا" اگر قادر یا مایل به ادامه پرداخت نبودند ، می توانستند مضیقه مالی را با خودم در میان بگذارند

مفروض است که ناچیز و در حد رایگان بودن  هزینه راه اندازی یک سایت ، تأثیر چندانی بر زندگی ایشان نداشته و علل احتمالی دیگر باعث این تصمیم عجولانه و از روی عصبیت و بدون اطلاع قبلی شده است ، آیا روش جوانمردانه این نبود که تصمیم خود را اطلاع می داد و یک ضرب العجل معقول برای انتقال و تهیه پشتیبان از کل سایت تعیین می کرد؟ هر چه باشد ما امانت دار مردم هستیم. آقا مهرداد ، خیلی مردی !

زمان مسدود کردن

اگر از رونق افتادن سایت آبکناری در ماه های اخیر و همزمان گرایش بیشتر به سایت آبکنار ما را به یاد آوریم .

اگر روی آوردن نویسندگان و قصه پردازان چیره دست به سایت آبکنار ما را در مقابل سکوت معنا دارا دسته دیگری از ادیبان و شعرا و نویسندگانی که معمولا" با سایت آبکناری همکاری داشتند را به خاطر آوریم.

اگر بکار گرفتن جوانان غیر فامیل و مقالات ارزشمند و حضور بزرگان آبکنار و تدارک برای دعوت از بزرگان دیگر را در سایت آبکنار ما در نظر بگیریم.

اگر مقالات و خاطرات شیرین و پر طرفدار در سایت آبکنار ما در مقابل فقدان چنین آثاری را در نظر بگیریم

اگر حضور مستقلانه سایت آبکنار ما را در مقابل کنترل از راه دور و عدم درک شرایط بومی که با اتکا به چشم و گوش دیگران است ، در نظر بگیریم

اگر غنا بخشیدن به بخش های فلکلوریک و ارتقای کمی و کیفی در این زمینه را در سایت آبکنار ما با خالی بودن دست سایت آبکناری مقایسه کنیم.

اگر مشی آرام و مؤدب را در مقابل رفتار عصبانی و طلبکارانه و بکار بردن ادبیات سخیف در نظر داشته باشیم.

اگر کاشتن تخم نفاق و یأس سایت آبکناری به سرکردگی آقا مهرداد برای جلوگیری از برگزاری جشنواره دوم بطور کل و عدم برگزاری آن در باشگاه اتحاد بطور اخص را در مقابل روش های امیدوار کننده سایت آبکنار ما که به کمک دوست داران برگزاری جشنواره ایجاد شد در نظر بگیریم.

 اگر برگزاری موفقیت آمیز جشنواره با همه فراز و نشیب ها و یأس و طنز و تمسخر ، که با شرکت همدلانه تمام اقشار به سرانجام خوش رسید و درج گزارش تحریک آمیز و حذف تعمدانه فعالین محوری جشنواره را در برابر گزارش واقع بینانه و بی طرفانه سایت آبکنار ما  به یاد بیاوریم

خواهیم فهمید که مسدود کردن سایت آبکنار ما هر چند عکس العمل طبیعی از یک انسان بی ظرفیت است ولی اجرای آن در چنین زمانی کودکانه است و نتیجه عکس خواهد داشت ،  متوجه خواهیم شد تشنج آفرینی پس از جشنواره  به چه علت است و هزینه کردن از اعتبار و آبروی خانواده به چه دلیل است ، طنز بی مزه اینکه برای  رونق بخشیدن به سایت آبکناری به فکرجبران گذشته افتاده و از دوستان زیادی برای بیشتر نوشتن  اصرار می کند غافل از اینکه درک کند که علت عدم استقبال از نوشتن در سایت آبکناری ، کسب مجوز از حضرت والا نبوده است.

در پایان شما را وا می گذارم  با پرسش کنندگانی که  می پرسند:

آقا مهرداد با این کارش جواب آبکناری ها را چه خواهد داد؟

 

با عرض پوزش و احترام - طاهری